Pesuallas Allaskoko Muunnelmat
Franke Largo -pesuallas LAX 110.50, alakaappiasennus 1220067750
- Pesualtaan mitat (mm): 500 x 350 x 180
- Pesualtaan syvyys 180 mm
- Alakaapin aukon mitat (mm): 500 x 350 (kulmasäde 48)
- Alakaapin asennus - Materiaali ruostumaton teräs
| Merkki | Franke |
| Väri | Ruostumaton teräs |
| Korkeus | 180mm |
| Sarja | Largo |
| Suoritus | Altiasennus |
| Materiaali | Ruostumaton teräs |
| Minimaalinen kaappikoko | 60cm |
| Laatikoiden määrä | 1 |
| Valuma-alue | Ei |
| Pituus | 374mm |
| Aukon pituus | 350 |
| Leveys | 524mm |
| Aukon leveys | 500 |
| Säde | 48 |
| Kokonaisleveys pesuallas | 524mm |
| Kokonaispituus pesuallas | 374mm |
Keittiösaareke on suositumpi kuin koskaan – ei pelkästään ylimääräisenä työtasona, vaan myös seurustelun keskuksena. Pesualtaan asentaminen saarekkeeseen on paljon keskustelua herättävä valinta: joillekin se on käytännöllinen ratkaisu, toisille taas sisustuksellinen pulma.