Malli Muunnelmat
Solid-S Solid Surface -pesuallas, mattamusta, L36 x S18 x K10 cm, kansi, malli vasen, hanareikä, 1208954158
Mikä on Solid Surface -materiaali?
Solid Surface on yleisnimitys massavärjätyille komposiittimateriaaleille. Ne ovat kiinteitä ja homogeenisia ja sopivat vaativiin käyttökohteisiin.
Kaikkien Solid Surface -tuotteiden perusaineosana on alumiinitrihydraatti (ATH). Toisena komponenttina ja sideaineena käytetään akrylaatti- tai polyesterihartseja.
Alumiinihydroksidi antaa materiaalille suuren jäykkyyden ja varmistaa myös, että se on lämmönkestävämpi kuin muut muovit.
Akrylaatti ja/tai polyesteri antavat joustavuutta, mikä näkyy erityisesti hyvänä työstettävyytenä sekä korkeana iskunkestävyytenä ja lujuutena.
Solid Surface -materiaalin hyviä ominaisuuksia ovat mm.:
Solid Surface -materiaalin hoito
Normaaliin puhdistukseen voit käyttää luonnollista puhdistusainetta, kuten vihreää saippuaa tai puhdistusetikkaa. Jos materiaaliin tulee naarmu, voit ”kiillottaa” sen uudelleen käyttämällä sieniä ja Cif-puhdistusainetta. Tee tämä liu’uttamalla sieniä pyöreillä liikkeillä pinnan yli. Huuhtele puhdistettu pinta sen jälkeen huolellisesti haalealla vedellä ja kuivaa se puhtaalla, pehmeällä liinalla.
| Merkki | Solid-S |
| Väri | Musta |
| Korkeus | 100mm |
| Materiaali | Kiinteä pinta |
| Leveys | 360mm |
| Syvyys | 180mm |
| Malli | Vasemmalla puolella hanareikä |
| Yläkerta | Ei |
| Kulhojen määrä | 1 |