Dura Stretto Quartz Alas- ja Päälleasennettava Pesuallas Hiekan Beige 56x44 cm 1208970767
Tämä Dura Stretto Quartz pesuallas on tyylikäs ja toimiva lisä mihin tahansa keittiöön. Korkealaatuisen kvartsimateriaalin ansiosta tämä pesuallas on paitsi naarmu- ja lämmönkestävä, myös hygieeninen ja helppo pitää puhtaana. Hiekan beige väri antaa ylellisen ja modernin ilmeen, joka sopii vaivattomasti erilaisiin keittiötyyleihin.
Tämä pesuallas on kestävä ja käytännöllinen valinta mihin tahansa keittiöön, modernilla ja tyylikkäällä viimeistelyllä.
| Merkki | Dura |
| Väri | Hiekka |
| Korkeus | 220mm |
| Sarja | Stretto |
| Suoritus | Päältä asennettava |
| Suoritus | Altiasennus |
| Materiaali | Kvarts |
| Minimaalinen kaappikoko | 60cm |
| Laatikoiden määrä | 1 |
| Valuma-alue | Ei |
| Pituus | 440mm |
| Aukon pituus | 395 |
| Leveys | 560mm |
| Aukon leveys | 515 |
| Syvyys | 205mm |
| Pesualtaiden määrä | 1 |
| Tuoteluokka | Allas |
| Väri Pesuallas | Beige |
| Materiaali Allas | Kvarts |
| Pesuallas Allaskoko | 515x395mm |
| Asennustapa Pesuallas | Altiasennus |
| Allassyvyys | 200mm |
| Aukkomitta Alusrakenne | 515x395mm |
| Aukkomitta Päällirakenne | 540x420mm |
| Allas Hana | Ei |
| Altaan sisäsäde | 10mm |
| Pesualtaan muoto | Suorakulmio |
| Koripistoke automaattinen tyhjennys | Ei |
| Kokonaisleveys pesuallas | 560mm |
| Kokonaispituus pesuallas | 440mm |
| Tappi ja ylivuoto väri | Ruostumaton teräs |
| Altaanmalli | Suorakulmainen tiskiallas |
|
Merkki Dura |
GraniteMy |
|
Korkeus 220mm |
200mm |
|
Sarja Stretto |
Universal |
|
Suoritus Altiasennus |
Päältä asennettava |
|
Materiaali Kvarts |
Graniitti |
|
Aukon pituus 395 |
400 |
|
Leveys 560mm |
540mm |
|
Aukon leveys 515 |
500 |
|
Syvyys 205mm |
188mm |
|
Materiaali Allas Kvarts |
Graniitti |
|
Pesuallas Allaskoko 515x395mm |
500x400mm |
|
Asennustapa Pesuallas Altiasennus |
Päältä asennettava |
|
Allassyvyys 200mm |
187mm |
|
Aukkomitta Alusrakenne 515x395mm |
500x400mm |
|
Aukkomitta Päällirakenne 540x420mm |
520x420mm |
|
Kokonaisleveys pesuallas 560mm |
540mm |
Keittiösaareke on suositumpi kuin koskaan – ei pelkästään ylimääräisenä työtasona, vaan myös seurustelun keskuksena. Pesualtaan asentaminen saarekkeeseen on paljon keskustelua herättävä valinta: joillekin se on käytännöllinen ratkaisu, toisille taas sisustuksellinen pulma.